Vit, enkel och elegant pappersstjärna. Stjärnan har två extra stjärnor hängande under sig. Alla tre stjärnorna hänger ihop med en slinga som gör att det finns ljus i alla tre stjärnorna. Önskas mer ljus i den stora stjärnan går det bra att köpa till ett upphäng och en ljuskälla. Häng adventsstjärnan i ett högt fönster, altandörr eller mitt i ett rum. Dekorera till advent och det ger en härlig julstämning. Denna produkt har FSC®-märkning. Stjärnan är utrustad med timer och är på i 6h och 18h av, repeterande. Drivs av 3st AA batterier (ingår ej). 50cm anslutningssladd till batteriboxen.

| Färg: | Vit |
| Sockel: | Integrerad LED |
| Typ av stjärna: | Hängande |
| Upphäng: | Ingår |
| Watt: | 1,44W |
| Höjd: | 130 cm |
| Bredd: | 80 cm |
| Djup: | 22 cm |
| Sladdlängd: | 50 cm |
| Material: | Papper |
| Produktvikt: | 0.1885 kg |
| Tillverkningsland: | IN |
| Artikelnummer: | 502-39-1 |


Alltid fraktfritt vid köp över 699 kr, under 699 kr:
29 kr vid köp över 999 kr, under 999 kr:
För skrymmande varor gäller inte ovanstående fraktnivåer. I dessa fall tillämpas i stället en fast fraktkostnad om 199 kr, oavsett ordervärde.
Företagspaket har en fraktkostnad på 99 kr. Som företag kan du också välja att hämta ditt paket hos ombud – då gäller samma fraktfria nivåer som för privatpersoner.
För skrymmande varor gäller inte ovanstående fraktnivå. I dessa fall tillämpas i stället en fast fraktkostnad om 199 kr, oavsett ordervärde.
Produkten har blivit tillagd i varukorgen