Julgranen Larvik är 210 cm hög och ca 130 cm bred. Den är tillverkad av en mix av PE tips och rundklippta samt pilklippta PVC tips, denna mix ger ett tätt och lyxigt utseende. Grenarna är fastsatta på stammen med gångjärn vilket gör montering enkel då grenarna faller på rätt plats när de olika delarna sätts i varandra, det enda som återstår är att vika ut kvistarna till den form man önskar för att få en vacker julgran. Grenarna sitter fast i lager och ger ett naturligt utseende. Med 700 små vita ljuspunkter lyser den upp vackert inomhus eller utomhus.

| Färg: | Grön |
| Sockel: | Integrerad LED |
| Belysning Julgran: | Med belysning |
| Färgton på ljus: | Vitt ljus |
| Watt: | 10.3 |
| Höjd: | 210 cm |
| Bredd: | 130 cm |
| Djup: | 130 cm |
| Sladdlängd: | 500 cm |
| IP-klass: | IP44 |
| Lumen: | 1191 |
| Material: | Plast |
| Kelvin: | 3300K |
| Produktvikt: | 10.5785 kg |
| Tillverkningsland: | CN |
| Artikelnummer: | 608-66-1 |





Alltid fraktfritt vid köp över 699 kr, under 699 kr:
29 kr vid köp över 999 kr, under 999 kr:
För skrymmande varor gäller inte ovanstående fraktnivåer. I dessa fall tillämpas i stället en fast fraktkostnad om 199 kr, oavsett ordervärde.
Företagspaket har en fraktkostnad på 99 kr. Som företag kan du också välja att hämta ditt paket hos ombud – då gäller samma fraktfria nivåer som för privatpersoner.
För skrymmande varor gäller inte ovanstående fraktnivå. I dessa fall tillämpas i stället en fast fraktkostnad om 199 kr, oavsett ordervärde.
Produkten har blivit tillagd i varukorgen